Czarodziejska Noc Muzeów na Bielanach

Czarodziejska Noc Muzeów na Bielanach

Noc Muzew_do wstawieniaPodczas bielańskiej Nocy Muzeów z pobliskiej puszczy wyszły czarownice, a magia Hogwartu zabawiała uczestników imprezy. Już przed otwarciem zgromadziły się tłumy rządnych wrażeń mieszkańców.

Tak właśnie wyglądała na Bielanach część oferty Nocy Muzeów, skierowana do dziecięcej grupy zwiedzających. Najmłodsi prawie do północy mogli korzystać z atrakcji Biblioteki na ul. Duracza 19, która zamieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart, w której nauki tajemne zgłębiał Harry Potter i jego przyjaciele. Tłumnie przybyli uczniowie, zgodnie z przyjętym w Hogwarcie zwyczajem, zostali przydzieleni do odpowiedniego domu i odbyli kilka lekcji m.in. poświęconych obronie przed czarną magią. Tym czarodziejskim wybrykom towarzyszyły liczne konkursy, gry i quizy, a najlepszych nagrodzono upominkami.

– To wyjątkowa Noc, szczególnie dla Bielan, ponieważ po raz pierwszy Dzielnica przyłączyła się do Nocy Muzeów i to od razu z sześcioma obiektami. W Warszawie jest mnóstwo wspaniałych lokalizacji do odwiedzenia, ale w przeciwieństwie do naszej dzielnicy nie wszystkie oferują atrakcje skierowane dla dzieci – mówi Ilona Soja-Kozłowska, wiceburmistrz burmistrz Bielan, odpowiedzialna za kulturę.

Bielany oferowały zwiedzającym szeroki program. Były wystawy, wernisaże, spotkania z autorami, pokazy filmów, warsztaty animacji, występy sceniczne i wiele innych atrakcji. Ta noc już się skończyła, a za rok padają deklaracje jeszcze lepszych atrakcji.

Zapraszamy na Bielany!

Anna Rudnicka

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź