Dawna apteka zmieniona w oddział dla noworodków

Dawna apteka zmieniona w oddział dla noworodków

8
Dawna apteka zmieniona w oddział dla noworodków

Jeszcze kilka lat temu znajdowała się tu apteka. Od środy w Szpitalu Bielańskim działa nowoczesny pododdział dla noworodków. Będą leczone tu wcześniaki i noworodki z wadami wrodzonymi. W trakcie hospitalizacji małym pacjentom będą mogli towarzyszyć rodzice, dla których powstała specjalna część hotelowa. Budowa nowego pododdziału kosztowała 1,8 mln zł.

Nowe stanowiska opieki, pokoje pozwalające na całodobowy pobyt matek wraz z hospitalizowanymi dziećmi oraz nowoczesny sprzęt do leczenia – to niektóre elementy otwartego w środę rozbudowanego Pododdziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu Bielańskim.

Pododdział Patologii został utworzony w Szpitalu Bielańskim w 2009 r., jako część Oddziału Neonatologicznego. Leczone są tu wcześniaki i noworodki ze schorzeniami wrodzonymi.

Apteka zamieniona w nowoczesny pododdział

W ubiegłym roku władze szpitala podjęły decyzję o rozbudowie oddziału dla noworodków. Jak tłumaczą, podyktowane to było koniecznością zwiększenia liczby miejsc dla małych pacjentów.

Nowy pododdział o powierzchni około 240 mkw. powstał w pomieszczeniach po byłej aptece. Jest on ponad dwa razy większy niż wybudowana w 2009 roku pierwsza część Pododdziału Patologii.

Na czas rozbudowy pododdziału jego „stara” część cały czas przyjmowała pacjentów.

Z myślą o dzieciach i ich rodzicach

W środę, 4 lutego, w uroczystym otwarciu powiększonego pododdziału wzięła udział m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, dyrektor Szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych i ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala Bielańskiego dr Jacek Witwicki.

– Pododdział, który oglądamy, jest trochę innych od tych, które znamy – powiedziała podczas otwarcia Hanna Gronkiewicz-Waltz.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź