Jean Michel Jarre nada rytm fontannom

Jean Michel Jarre nada rytm fontannom

18

Utwory legendy muzyki elektronicznej Jeana Michela Jarre’a będą towarzyszyć nowemu pokazowi w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą. Muzyki artysty będzie można słuchać przez cały sezon. Premiera 1 maja – poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

Na Podzamczu mieszkańcy stolicy usłyszą przekrój całej twórczości Jarre’a, od debiutanckiej płyty „Oxygene” po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”. Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi twórcami muzyki elektronicznej, jak choćby „Stardust” Armina van Buurena czy symfonicznej wersji „Acropolis”.

„Historia wplata się w przyszłość”

– Warszawa jest mi bardzo bliska, to miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości, jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic – mówi cytowany przez miasto Jarre.

W warstwie wizualnej pokaz będzie inspirowany legendą o warszawskiej Syrence. „Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą” – wyjaśnia ratusz.

Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia i Basa Verstraelena.

Materiał Prasowy

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź