Maszt Orange

Maszt Orange

58
Maszt Orange

Firma Orange złożyła wniosek o budowę masztu telekomunikacyjnego na Chomiczówce. Mieszkańcy osiedla protestują: obawiają się nie tylko o swoje zdrowie, ale także o estetykę tej części Bielan – trzydziestometrowy maszt byłby najwyższym obiektem w okolicy.

Orange zaplanował budowę stacji oraz masztu telekomunikacyjnego na pętli Chomiczówka. Firma złożyła w tej sprawie wniosek o zatwierdzenie projektu i pozwolenie na budowę. Pomysł budowy wieży zbulwersował mieszkańców bloków przy ulicach Conrada 10, Brązowniczej 7, 11 i 13 i Mistrzowskiej 2. Mieszkańcy martwią się, że wieża spowoduje spustoszenie w zdrowiu lokatorów tych bloków. – Na spotkaniu stawiło się ponad czterdzieści osób – mówi Radosław Hanke, jeden z mieszkańców osiedla.

Do protestu przyłączyła się Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”, która martwi się o dewastację estetyki okolicy – dookoła stoją niskie bloki, a wieża miałaby ponad trzydzieści metrów wysokości. Mieszkańcy organizują się w internecie. Przygotowują ulotki i ogłoszenia nawołujące do wspólnej walki przeciwko inwestycji. Złożyli także oficjalny protest w Urzędzie Dzielnicy Bielany. – Zależy nam na dobru mieszkańców, dlatego zorganizujemy spotkanie w tej sprawie – zapewnia Tadeusz Olechowski, rzecznik bielańskiego ratusza.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji w sprawie masztu na Chomiczówce.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź