MEDIATEKA

MEDIATEKA

43
MEDIATEKA

Mediateka Start-Meta to najnowocześniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej, w pełni skomputeryzowana instytucja dla mieszkańców Warszawy i okolic. Głównym jej zadaniem jest udostępnianie za pośrednictwem różnych nośników: książek, płyt z grami komputerowymi, płyt z muzyką, filmów DVD, wiedzy ze wszystkich dziedzin nauki. Materiały te są wypożyczane i udostępniane na miejscu. Mediateka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę czy multimedia, to także miejsce spotkań kulturalno – naukowych. Placówka jest areną debat pomiędzy zapraszanymi gośćmi, jest miejscem projekcji filmowych i spektakli teatralnych.

Mediateka Start-Meta jest miejscem, gdzie młodzi ludzie rozpoczynają przygodę z multimediami w interaktywnym centrum edukacji –  MultiCentrum – wykorzystującym nowe technologie, specjalistyczne programy i nowoczesne pomoce naukowe. W przygotowanych i odpowiednio wyposażonych modułach uczestnicy zajęć mają możliwość poszerzania wiedzy z wielu dziedzin nauki. Pobyt w MultiCentrum pozwala wyrażać własne emocje, nastroje, pomysły i opinie. Wyzwala też ukryte talenty i zainteresowania. MultiCentrum to szansa również dla nauczycieli na uatrakcyjnienie ich zajęć dydaktycznych poprzez wprowadzenie nowoczesnej technologii. Zajęcia w grupach zwiększają interakcję pomiędzy uczestnikami, co dodatkowo rozwija umiejętności uczniów. MultiCentrum to nauczanie poprzez eksperymenty. Bogata baza narzędzi techniczno – dydaktycznych pozwoli wszystkim uczniom na równy dostęp do szerokiej wiedzy, a jednocześnie powoli im w najlepszy sposób wykorzystać posiadaną wiedzę. MultiCentrum składa się z różnych warsztatów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 60 osób. Otworzyliśmy się dla wszystkich chcących zasmakować ciekawej formy nauki.

Warsztat MultiLingua dla młodzieży i dorosłych w nowoczesny sposób połączy naukę języków obcych z przyjemnością zdobywania wiedzy. LogiKit  pozwoli najmłodszym odbiorcom zapoznać się z robotyką. Za pomocą klocków K’NEX możliwe stanie się tworzenie własnych robotów, które dzięki programom komputerowym zaczynają „ożywać”. W multimedialnej pracowni plastycznej MultiArts możliwe jest poznanie największych na świecie dzieł sztuki graficznej oraz tworzenie za pomocą komputera własnych prac plastycznych, krótkich filmów i animacji. MultiMusic ułatwi tworzenie własnej muzyki przy użyciu multimedialnych instrumentów współpracujących z systemem komputerowym. MultiScience & MultiTech pozwala uczniom poznać świat robotyki. Wykorzystując znajdujące się w MultiCentrum roboty, uczestnicy warsztatów poznają ich działanie oraz zastosowanie w przemyśle. Multikid  to miejsce, w którym dzieci poprzez zabawę postawią pierwsze kroki w środowisku nauki, sztuki czy techniki. Do dyspozycji najmłodszych są komputery oraz klocki, dzięki którym możliwy jest  kontakt z nowoczesną technologią.

IQ Ring, czyli arena zmagań umysłów, gdzie walczy się fair play na argumenty, nie na pięści. Zmagania uczestników IQ Ring będą transmitowane na żywo w Internecie w specjalnym serwisie dedykowanym użytkownikom MultiCentrum.

W E-Galerii – platformie opartej na systemie komputerowym oraz umieszczonych w wielu miejscach wyświetlaczach LCD – możliwe jest przeprowadzenie interaktywnej prezentacji. Zamieszczane są tu również informacje o bieżącej ofercie naszej placówki. Wykrzyknik to miejsce, w którym można wyładować negatywne emocje.  Ma zachęcać użytkowników  do wykrzyczenia swoich problemów, frustracji i napięć. Specjalnie zaprojektowana Sala Kinoffa umożliwia organizowanie zarówno pokazów filmowych, jak i wystawianie sztuk teatralnych z wykorzystaniem ruchomych elementów scenografii.

Instytucja posiada również Interaktywny Plac Zabaw, napędzany energią słoneczną. Elektroniczne oprogramowanie umożliwia wspólną zabawę dorosłych z dziećmi.

Koszt abonamentu (korzystanie z wypożyczalni): 30 zł – kwartał, 50 zł – pół roku, 90 zł – rok.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź