OKIEM ŻOŁĄDKOWSKIEGO

OKIEM ŻOŁĄDKOWSKIEGO

101

Historia pewnego “petowiska” na Bielanach czyli redakcyjna interwencja!

 

 Piotr1_754x424Pod koniec marca otrzymaliśmy od Czytelniczki informację nt. terenu pomiędzy budynkiem nr 85 (ul. Broniewskiego) a przystankiem tramwajowym ZTM w stronę Centrum. (skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Galla Anonima).Czytelniczka zwróciła uwagę, iż teren ten przypomina obrazek z PRL-u -„wielkie petowisko”, śmieci, resztki trawników z licznymi dołkami, w których zazwyczaj stoi woda zamieniająca się w breję. Ku naszemu zdziwieniu, dowiedzieliśmy się również, iż Mieszkanka rozmawiała z pracownikiem wydziału środowiska w Urzędzie Warszawa Bielany, który twierdzi, że nie jest jasne do kogo formalnie należy ten teren i kto powinien go uporządkować. Na końcu wiadomości wybrzmiał apel: „Bardzo proszę zajmijcie się tą sprawą. Może Wam uda się ustalić kto pierwszy ma chwycić za miotłę”.

Sprawą oczywiście się zajęliśmy! ·

Rozpoczęliśmy od najważniejszego … czyli ustalenia kto jest faktycznie Zarządcą terenu. Uznaliśmy bowiem, iż odpowiedź ze strony urzędu „nie jest jasne do kogo formalnie należy ten teren i kto powinien go uporządkować” jest absolutnie nie do przyjęcia!·

31 marca otrzymaliśmy ze strony Urzędu odpowiedź, iż zarządcą terenu jest Zarząd Dróg Miejskich. ·

1 kwietnia wystąpiliśmy zatem z kolejnym pytaniem (bynajmniej nie prima aprilisowym) „Czy Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy lub jego organ jak choćby Zarząd Dzielnicy będzie w tej sprawie interweniował u Zarządcy terenu czyli Zarządu Dróg Miejskich? A jeśli tak to w jakiej formie oraz kiedy?”·

2 kwietnia wystąpiliśmy z tym samym pytaniem z uwagi na brak odpowiedzi·

8 kwietnia otrzymaliśmy odpowiedź, iż „W związku z otrzymaną informacją o zanieczyszczeniu terenu, Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Bielany interweniował w dniu 02.04.2015 r. do odpowiednich służb ZOM. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że dnia 07.04.2015 teren został uporządkowany. Ponadto ZOM poinformował nas, że teren pomiędzy przystankiem „Piaski 03″ a nieruchomością przy ul. Broniewskiego 85 jest sprzątany dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki.”

Sprawę uznajemy zatem za zamkniętą, lecz nie do końca.

Prosimy o monitorowanie sprawy.

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Czytelników o informowanie Redakcji o takich i podobnych sprawach. Będziemy interweniować, wyjaśniać i miejmy nadzieję, że będziemy w tym skuteczni.

 

Piotr Żołądkowski

piotr.zoladkowski@twojebielany.pl

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź