Poznajmy bielańskie biblioteki … WARTO!

Poznajmy bielańskie biblioteki … WARTO!

32

Na Bielanach działa: 1 Czytelnia Naukowa, 8 Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, 5 Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży, Mediateka oraz 2 kawiarenki internetowe.
W bielańskich bibliotekach można wypożyczyć: książki, audiobooki, filmy, płyty muzyczne oraz gry.

W bielańskich bibliotekach można skorzystać również: z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu, a także z bezpłatnego łącza Wi-Fi w siedzibie Biblioteki.

2015 roku: Dane statystyczne na koniec września:

Liczba zapisanych czytelników – 26 079, liczba wypożyczonych zbiorów – 353 487, liczba osób odwiedzających Biblioteki, korzystających ze zbiorów oraz Internetu – 167 902, liczba osób korzystających z wydarzeń, eventów – 26 052

W 2015 roku bielańskie biblioteki (wszystkie placówki) otrzymały dofinansowanie (w ramach budżetu partycypacyjnego) na zakup książek i audiobooków w wysokości 156 000 zł. Na dzień 13.10.2015 roku zostało wydane 143 000 zł. Zakupiono 3970 woluminów i 680 audiobooków.
2art1 foto2-biblioteka w liczbach 1

„Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany i jej filie organizują różnorodne formy zajęć zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i czytelników dorosłych m. in.: konkursy tematyczne, plastyczne, i literackie, wystawy okolicznościowe, promujące książki i bibliotekę czy promujące twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych. Ponadto często organizowane są koncerty, spotkania autorskie, inscenizacje dla dzieci – zarówno w wykonaniu aktorów zawodowych, jak i amatorów. W ramach własnych środków finansowych biblioteka organizuje również „Lato i zimę w mieście. Ponadto bierze czynny udział w imprezach i piknikach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bielany”. – mówi Wiceburmistrz Dzielnicy Bielany Ilona Soja-Kozłowska.

Na Bielanach Biblioteka to również KINO !

40-osobowe Kino za Rogiem w Bibliotece to jedyne bezpłatne kino na warszawskich Bielanach i pierwsze w Polsce, które powstało w bibliotece. Wyświetlamy filmy według wcześniej ustalonego repertuaru, który dostępny jest na naszym blogu oraz fanpage’u.

W repertuarze znajdują się filmy fabularne i dokumentalne, a także bajki dla dzieci; zarówno najnowsze produkcje polskie i zagraniczne, jak i klasyka filmowa. Oferta jest obszerna, każdy znajdzie tu coś dla siebie:

– FILMOWE ŚRODY – zawsze o 17:00 – raz w miesiącu na projekcjach obecny jest Łukasz Maciejewski – dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny, który jest autorem filmowych cykli tematycznych w naszym Kinie. Prowadzi krótką prelekcję i dyskusję z widzami na temat sztuki filmowej.

– DZIECIĘCE PORANKI FILMOWE – pokazy bajek adresowane do Maluchów powyżej 3 roku życia jako forma spędzania wolnego czasu. Projekt odbywa się w każdy piątek o godzinie 10:00. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na WIELKIM ekranie. Zapraszamy również grupy zorganizowane z przedszkoli oraz szkół podstawowych.

 

Redakcja.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź