RADIOWO – Przyszłość śmierdząca czy świetlana?

RADIOWO – Przyszłość śmierdząca czy świetlana?

17
Przyszłość śmierdząca czy świetlana?

Niby osiedle zdawać by się mogło, piękne, mnóstwo wolnych terenów, świeże powietrze, wprost ideał by stały się zielonymi płucami miasta. Ale właśnie z tym powietrzem.

Klimat Radiowa jest skutecznie zatruwany zarówno przez sąsiedzko położona górę śmieci jak i; a może przede wszystkim; kompostownię prowadzoną przez warszawskie MPO. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami władz miasta , kompostownia miała być zlikwidowana kolejno w latach: 2012, 2013, 2014, 2015, a ostatnio mówi się o 2016 r. Wszelkie działania jakie są podejmowane przez urzędników mają za zadanie uśpić czujność mieszkańców protestujących coraz głośniej, stąd słynne wzajemne komitety miejsko-społeczne itp. powstające przy okazji kolejnych wyborów. Co prawda, są plany zagospodarowania tych śmierdzących terenów. Mówi się o górce rekreacyjnej podobnej do tej w Szczęśliwicach, o parku itd. Itd.

Radiowo to wysypisko i kompostowania, znajdujące się na granicy dwóch dzielnic: Bemowa i Bielan oraz gmin Izabelin i Stare Babice. Śmieci gromadzone są tam od początku lat 60. Rekultywacja tego miejsca już się rozpoczęła, zaczęło się odgazowywanie górki.

Największym problemem jest jednak tamtejsza kompostownia. W listopadzie Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała, że MPO będzie ograniczało uciążliwy smród, który generuje kompostownia:

Co na to nowe władze Bielan?

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź