SŁOWO OD NACZELNEGO CZYLI ADAMSKI NA TROPIE

SŁOWO OD NACZELNEGO CZYLI ADAMSKI NA TROPIE

28

pawel_754x424Na tropie jednego objazdu

Któregoś pięknego sobotniego poranka obudziłem się w nowej rzeczywistości. Ktoś postanowił mi poprawić humor i wyremontować kolejny fragment Trasy AK. Wg oficjalnego komunikatu brzmi to mniej więcej tak:

„Wyłączone z ruchu są jezdnie zbiorczo-rozprowadzające Trasy Armii Krajowej pomiędzy ulicami W. Broniewskiego i gen. S. Maczka oraz W. Broniewskiego i Żelazowską.

Zamknięta dla ruchu została północna jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca na odcinku od ul. W. Broniewskiego do ul. gen. S. Maczka oraz południowa jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca na odcinku od ul. W. Broniewskiego do ul. Żelazowskiej. W pierwszym przypadku objazd w kierunku ulic gen. S. Maczka i Powązkowskiej prowadzi ulicami: W. Broniewskiego – L. Rudnickiego lub W. Broniewskiego – Z. Krasińskiego. W drugim przypadku objazd poprowadzono ul. Włościańską. Utrzymany jest również wyjazd z ul. Żelazowskiej na Trasę Armii Krajowej w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Jednocześnie otwarta dla ruchu została południowa jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca na odcinku od ul. Powązkowskiej do ul. W. Broniewskiego. Taka organizacja ruchu związana jest z przebudową jezdni zbiorczo-rozprowadzających i będzie obowiązywała do połowy maja”

Cóż , nic strasznego remonty muszą być i zawsze będą. Zadowolony z prężnych działań władz Warszawy ruszyłem w sobotę w drogę. Ruszyłem i …..stanąłem na własnym parkingu

Osiedle Piaski zostało całkowicie zablokowane. Na skrzyżowaniu Rudnickiego i Broniewskiego (przy posterunku policji) kierowcy postanowili sami zorganizować sobie ruch co doprowadziło do totalnego paraliżu okolicy. Postanowiłem jako porządny obywatel tego osiedla zacząć działać. Niestety dosyć szybko moje działania zostały sparaliżowane tak szybko jak ruch na Bielanach. Ale po kolei. Najpierw telefon na policję. Dostałem informację iż znają sytuację (to już jest plus) i będą ją analizować. Niestety analizują ją do dzisiaj a korki jak były tak są. Zastanawiam się może policja nie jest od kierowania ruchem?

Działam dalej pisząc do zarządu dzielnicy W końcu chyba Burmistrz powinien zainteresować się losem mieszkańców. I tu drobne zaskoczenie otrzymujemy informację iż faktycznie Ratusz zna sytuację ale Burmistrz nie odpowiada za objazdy dróg ekspresowych a ponieważ nikt nie zwracał się o konsultacje to Ratusz zamilkł na ten temat. Dostałem również informację iż Burmistrz ( pomimo iż nie jest to jego obowiązek )zwrócił się do policji o udrożnienie ruchu. Dobre i to. W swojej naiwności pomyślałem iż to pomoże. W końcu dzwonił Burmistrz. I co? I nic – byłem naiwny – policji nadal brak

Niezłomnie próbowałem interwencji w GDDKiA (odesłany tam przez panią rzecznik Ratusza), dzwoniłem do radnych, znowu na policję i cisza. Tak to jest w naszym Państwie prawa. Prawo mamy do stania w korkach nie do rozwiązywania problemów.

Zastanawiam się nad paroma kwestiami:
– po co jest policja skoro nie ma środków aby udrożnić ruch
– po co jest inżynier ruchu skoro nie można dostosować świateł na objeździe

– po co są zarządy dzielnic skoro nie wpływają na to co dzieje się u nich na dzielnicach

Może i objazdy tras ekspresowych nie są w gestii dzielnicy ale to którędy będą prowadzone i w jaki sposób powinno nasze władze , wybrane przez nas, interesować. Jak zwykle u nas wszyscy zaczną się interesować jak ktoś zginie na skrzyżowaniu. Wtedy będziemy radzić zgodnie z powiedzeniem Mądry Polak po szkodzie

O czym z pewnym smutkiem zawiadamia Was

Wasz Redaktor Naczelny Paweł Adamski

Kontakt:pawel.adamski@twojebielany.pl

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź