wtorek, Grudzień 12, 2017
Tagi Wiadomości z tagiem "Bielańska Akademia Seniora"

Bielańska Akademia Seniora

21

20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji w Sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29, odbył się pierwszy wykład w ramach Bielańskiej Akademii Seniora. Jest to projekt, który ma na celu aktywizację osób starszych poprzez poszerzenie ich wiedzy z wielu dziedzin np. historii, prawa czy bezpieczeństwa.

Wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk wyraził swoją radość z faktu zorganizowania i rozpoczęcia 3. edycji Akademii. Podkreślił także, że wolne miejsca rozeszły się błyskawicznie, co dobrze świadczy o aktywności bielańskich seniorów.

Pierwszy wykład – poprowadzony przez Olgę Brzozowską – traktował o dziejach Bielan i ciekawych miejscach na mapie naszej dzielnicy. Studenci mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat m.in. Kościoła Pokamedulskiego w formie historycznych anegdot.

Program realizowany jest przez Centrum Edukacyjne Żelazna, a finansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany.

W inauguracji udział wzięli m.in.: Ewa Czeszejko-Sochacka – Poseł na Sejm RP, wiceburmistrz – Ilona Soja-Kozłowska,
Radna Dzielnicy Bielany – Teresa Banasiak, a także Krystyna Żebrowska – przewodnicząca Rady Seniorów.

Studentom życzymy samych sukcesów

 

Materiał Prasowy.

MOTORYZACJA

KULTURA

4
Filmowa Stolica Lata - "Ace Ventura - Zew Natury" - 2 września 2016 godz. 21:15 W każdy piątek sierpnia o godz. 21.15 zapraszamy na cykl pokazów filmowych...

HISTORIA I TURYSTYKA

65
Ponieważ zakończyliśmy prace na naszych działkach i w ogrodach, dziś wybierzemy się na spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW).   Na początek krótka notka historyczna. Do...