wtorek, Grudzień 12, 2017
Tagi Wiadomości z tagiem "DOROTA MIŚKIEWICZ"

DOROTA MIŚKIEWICZ

12

W czwartek, 15 października, o godz. 19.00 na scenie Podziemi Kamedulskich usłyszymy niezwykłą fuzję muzycznych osobowości.

Unikalny koncert Doroty Miśkiewicz – jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz Marka Napiórkowskiego – numeru jeden polskiej gitary.

Kama-Czudowska-Sony-Music-Polska-790x395fot. Kama Czudowska Sony Music Polska

Koncert pokaże, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: głosu i gitary! W programie znajdą się najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

Organizatorami koncertu są Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i Agencja koncertowa PianoArt.
Koncert współfinansuje Veolia Energia Warszawa S.A.

  • Czwartek, 15.10.2015,
  • godz. 19.00,
  • Podziemia Kamedulskie,
  • ul. Dewajtis 3.
  • WSTĘP WOLNY,

DOROTA MIŚKIEWICZ

Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Louisem Winsbergiem czy Stefano Bollanim.
Nagrała cztery, solowe płyty: “Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “ALE” . Przygodą ostatniego roku jest dla niej współpraca z zespołem Kwadrofonik. Ich wspólna płyta „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka.

MAREK NAPIÓRKOWSKI

Gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Angelique Kidjo, Clarencem Pennem, Gregoirem Maretem, Sugarem Blue, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim.
Nagrał cztery solowe płyty. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku 2013. Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma „Jazz Forum”. Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.
Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.

mat. prasowe organizatora

MOTORYZACJA

KULTURA

4
Filmowa Stolica Lata - "Ace Ventura - Zew Natury" - 2 września 2016 godz. 21:15 W każdy piątek sierpnia o godz. 21.15 zapraszamy na cykl pokazów filmowych...

HISTORIA I TURYSTYKA

65
Ponieważ zakończyliśmy prace na naszych działkach i w ogrodach, dziś wybierzemy się na spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW).   Na początek krótka notka historyczna. Do...