„Tribute To Nat King Cole” na Bielańskiej Scenie Kameralnej

„Tribute To Nat King Cole” na Bielańskiej Scenie Kameralnej

13

„Tribute To Nat King Cole” to wyjątkowy projekt muzyczny Macieja Miecznikowskiego i Krzysi Górniak w 50. rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego. Artyści, w najbliższą niedzielę na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTeatru dadzą niezwykły koncert, złożony z najpiękniejszych przebojów legendarnego artysty, który jak nikt inny potrafił łączyć jazz z piosenkami pop. Gościem specjalnym koncertu będzie słynna polska śpiewaczka – Alicja Węgorzewska.

101614_09903fdd9

Maciej Miecznikowski – znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze i Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. Unforgettable, Route 66, When I Fall In Love, śpiewane i grane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo. „Tribute To Nat King Cole” to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji.

Na koncertach Maciej i Krzysia wprawiają słuchaczy nie tylko w chwile zadumy i uniesienia. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu. To duet doskonały – grający na gitarze Maciej Miecznikowski wziął na siebie ciężar wokalnych interpretacji, a poza jazzowymi frazami gitary Krzysi Górniak, będziemy mogli też usłyszeć doskonały Atom String Quartet, który zapewnia standardom, zupełnie nową, bogatą głębię brzmienia wykreowaną dzięki aranżacjom na instrumenty smyczkowe.

Ciekawostką nastrojowego koncertu będzie „Tribute To Nat King Cole” – piosenka napisana do melodii „Smile”, skomponowanej przez Charliego Chaplina w 1936 roku do filmu „Dzisiejsze czasy”. To jedna z ukochanych przez Nat King Cole’a piosenek po raz pierwszy zaśpiewana przez niego w 1954 roku.

Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitna polska śpiewaczka, gwiazda międzynarodowych scen koncertowych – Alicja Węgorzewska.

MACIEJ MIECZNIKOWSKI & KRZYSIA GÓRNIAK
TRIBUTE TO NAT KING COLE
NIEDZIELA, 25 PAŹDZIERNIKA GODZ. 17.00
BIELAŃSKA SCENA KAMERALNA, UL. ŻEROMSKIEGO 29

 

Bilety można rezerwować: pod nr tel. 22 896 00 10 oraz mailem: bilet@mteatr.pl
Bilety online: mteatr.pl, ebilet.pl oraz bilety24.pl
Kasy MTeatru przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 oraz 
przy ul. Żeromskiego 29

 

Materiał Prasowy .

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź