Upały nie ustępują. W weekend nawet 37 stopni

Upały nie ustępują. W weekend nawet 37 stopni

4

37 stopni Celsjusza mogą wskazać w sobotę termometry w stolicy – prognozuję meteorolodzy. Od kilku dni przez Polskę przetacza się fala upałów. Ich kulminacja ma nastąpić w weekend, choć upalnie będzie już w piątek.

11800069_515277938625220_6534297761693359899_n

Upały szybko nas nie opuszczą .Ich kulminacja właśnie się rozpoczyna. W piątek w stolicy może nawet 35 st. C. To jednak dopiero początek, bo na rekordy ciepła trzeba będzie przygotować się w sobotę. Wtedy temperatura w całej Polsce przekroczy 30 st. C. Niewykluczone więc, że tego dnia zostanie pobity rekord temperatury z 1921 roku. W samej Warszawie synoptycy prognozują 37 st. C i bezchmurne niebo.

Najpierw upał, potem Burze. W niedzielę termometry pokażą o kilka stopni mniej, ale nadal utrzymywać się będzie wysoka temperatura. Według prognoz słupki rtęci mogą podskoczyć do 30 st. C. Upalnym chwilom towarzyszyć będą jednak gwałtowne zmiany pogody. Synoptycy prognozują tego dnia  przelotne opady (od 10 do 20 l/mkw.) oraz burze, które miejscami mogą być naprawdę gwałtowne. Niewykluczone są silne porywy wiatru, dochodzące do 90 km/h, ulewny deszcz oraz grad.

Wytchnienia od wysokich temperatur nie przyniosą także kolejne dni. – Najświeższe prognozy mówią, że fala upałów może się utrzymać nawet do 20 sierpnia

Ochłoda przy Kurtynach;

W związku z wyjątkowo wysokimi temperaturami na ulice Warszawy wróciły kurtyny wodne.

Działają one w godzinach największego skwaru w siedmiu lokalizacjach: na pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M.Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku Witosa, pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, przy ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana i al. Jerozolimskich u zbiegu z ul. Nowy Świat przy skwerze im. S. Wisłockiego.

Redakcja.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź