Żłobek czy boisko przy Tołstoja?

Żłobek czy boisko przy Tołstoja?

15
Żłobek czy boisko przy Tołstoja?

Obok szkoły przy ul. Tołstoja zapewne powstanie żłobek – taki jest plan bielańskich samorządowców. Tymczasem mieszkańcy chcieliby tam boisko. – Walczymy o nie od lat – upomina się Zygmunt Morawski ze Stowarzyszenia Wawrzyszew.

Na kilkusetmetrowym terenie w obrębie zespołu szkolnego miał kiedyś powstać basen. Niestety, zabrakło pieniędzy i plany spaliły na panewce. Teraz mieszkańcy chcą tu boiska – teren jest rozległy i wciąż niewykorzystany. Podczas jednego z ostatnich spotkań w sprawie budżetu partycypacyjnego, światło dziennie ujrzały plany urzędu – władze chciałyby zbudować w tej okolicy żłobek.

– Żłobki są dzielnicy bardzo potrzebne – przekonywał wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Jak pogodzić tę koncepcję z pomysłem na boisko?

– Jest wyjście – podsuwa Zygmunt Morawski. – Żłobek można wybudować od strony ulicy Tołstoja. Tam, gdzie kiedyś był skatepark. Dzięki temu miejsca wystarczy zarówno na żłobek, jak i na boisko – twierdzi.
Wiceburmistrz Pietruczuk potwierdza, że takie rozwiązanie jest możliwe. – Mamy obiecane 6 mln zł na budowę żłobka na ponad 100 miejsc. Z Tołstoja jest tylko ten problem, że do części tego terenu są roszczenia. Gdyby nie udało się tam, poszukamy innej lokalizacji. Co do boiska, to mamy podpisane porozumienie koalicyjne, że do końca kadencji zmodernizujemy sześć boisk na Bielanach. Dotyczy to również terenu przy Tołstoja. Jeżeli znajdzie się w budżecie partycypacyjnym i wygra, to zostanie zrobione szybciej. Jeżeli nie, to i tak zrobi to dzielnica – obiecuje wiceburmistrz Pietruczuk.

Przypominamy, że Bielany zostały podzielone na pięć obszarów. Wawrzyszew, tak jak i inne rejony dzielnicy, może zgłaszać do realizacji w budżecie partycypacyjnym projekty nie droższe niż 508 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź