ZWALCZ NUDĘ!

ZWALCZ NUDĘ!

Logo Zwalcz Nud_754x754Rozmowa z Prezes Krystyną Radkowską

 

Pani Prezes, stoi Pani na czele organizacji Zwalcz Nudę. Proszę przybliżyć historię powstania, cele i przede wszystkim: skąd taki pomysł?  

Zwalcz Nudę powstało z myślą o tworzeniu nietypowych akcji społecznych. W tej chwili mamy na koncie ponad 100 gier miejskich, 8 edycji Dni Rodzinnych, dwie edycje Narodowego Dnia Sportu i wiele warsztatów dla dzieciaków. Staramy się w ciekawy i zabawny sposób pokazać, że poznawanie swojej okolicy, wspólne, rodzinne spędzanie czasu, nauka, ekologia czy zdrowy styl życia jest fajne. I to jest nasz główny cel – dość powszechne założenia, że należy się zdrowo odżywiać, nie niszczyć naszej planety, uprawiać sport i być zaangażowanym w życie lokalne. Organizacji, które kreują modę na takie życie jest coraz więcej – ja się skupiam na formie i przystępności. Nie robimy wykładów i konferencji. Skupiamy się na zabawie, na pokazaniu, że taka aktywność jest pozytywna. I pokazujemy czemu. Jak to zrobić samemu, to nie jest trudne.

Jestem Tatą 3,5 letniej Córeczki. Wiem ile dzieci mają energii i chęci poznawania świata. Często jednak, pomimo mieszkania w Warszawie, jest problem z ofertą „rodzinną”. Jakie projekty Państwo prowadzicie?

Rodzinna oferta Warszawy jest bardzo ciekawa. Problem jest raczej w braku odpowiedniej komunikacji tej oferty. Media skupiają się na działaniach reklamowych, sponsorowanych przez koncerny, zapominając, że małe inicjatywy lokalne, które są często świetną rozrywką dla mieszkańców – są dla ich odbiorców również ciekawe. Po prostu nie piszą o darmowych warsztatach, lokalnych piknikach itp. Organizacjom, które przygotowują te działania ciężko jest przebić się z informacją. M.St Warszawa uruchomiło platformę informacyjna, na której co chwilę są opisywane przeróżne wydarzenia rodzinne – nazywa się to warszawa rodzinna. Jednak jeszcze mało osób o tym wie, dlatego ciężko znaleźć te atrakcje. Ale są. I to mnóstwo! My mamy to szczęście, że naszym projektom towarzyszą najlepsze media lokalne i rodzinne i dzięki temu nasze wydarzenia cieszą się dużą frekwencją. A co przed Warszawiakami w najbliższym czasie? Mamy kilka propozycji.

Zapraszam na warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu, które odbywają się co sobotę na warszawskim BioBazarze – to świetna zabawa. Gotujemy wspólnie i uczymy się o witaminach, białku i wszystkim co nam wpadnie w ręce. Produkty na warsztaty dostarcza właśnie BioBazar, więc wszystko jest zdrowe i ekologiczne. Nad całością czuwa MediPark – rodzinna przychodnia, która tak jak my wie, że dobra dieta to podstawa zdrowia.

KW 1_754x566Już 31 maja na Śródmieściu rozpoczynamy serię 18 gier miejskich i pikników rodzinnych w całej Warszawie. Spotkanie nas w każdej dzielnicy! Projekt Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa Zaprasza!, to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Każde wydarzenie to gra miejska na którą obowiązują zapisy przez Internet oraz piknik rodzinny na który może przyjść każdy. Prowadzimy nabór nowych Superbohaterów, zapraszamy więc wszystkie rządne przygód osoby! Wydarzenia są oczywiście za darmo. Cały harmonogram oraz więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.zwalcznude.pl

baner_AR_2 (1)_754x157Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa i odbywa się pod honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

A we wrześniu kolejna edycja Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential. Czyli setki darmowych warsztatów, animacji, pokazów, zajęć w całej stolicy. To wydarzenie jest zbliżone formą do Nocy Muzeów. Wydarzenia Dni Rodzinnych rozsiane są po całej Warszawie, a całości towarzyszy Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który 13 września odbędzie się na Ursynowie. Tam czekają na nas setki atrakcji dla dzieciaków, artystyczne podróże, eksperymenty, cuda techniki, wspólne budowanie, walki robotów, rozgrywki sportowe – będzie tego mnóstwo.

A 3 października III edycja Narodowego Dnia Sportu – to wydarzenie ogólnopolskie, również rozsiane po tysiącach miejsc, z jedną główną atrakcją – Piknikiem, który odbędzie się na Błoniach Stadionu Narodowego. Przygotowujemy tu Narodowy Test Sprawności Polaków, każdy może wziąć w nim udział. Będą setki dyscyplin sportowych, nie zabraknie gwiazd sportu. Będzie się działo!

Proszę przybliżyć idee projektu Aktywna Rodzina oraz przedstawić Czytelnikom gazety terminy najbliższych spotkań.

18 gier miejskich i pikników rodzinnych, to cykl powszechnych i innowacyjnych wydarzeń w przestrzeni publicznej sprzyjających wzmacnianiu więzi rodzinnych w szczególności zawierających: działania z elementami edukacyjno-integracyjnymi, sportowymi, kulturalnymi i poznawczymi, wspierające aktywność uczestników, rozwijających świadomość rodziców na temat sposobów spędzania czasu ze swoimi dziećmi. Podczas gry miejskiej drużyny będą musiały odnalezienie Superbohaterów z Drużyny Kapitana Warszawa i wykonać zadania przez nich zlecone. Na wszystkich czeka świetna zabawa oraz… upominki!

Wzywamy zatem wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do stawienia się w punktach zbiórki kadetów. Szukamy śmiałków w każdej dzielnicy! Wejdź na stronę www.zwalcznude.pl, zapisz się już dziś i zarezerwuj miejsce dla swojej drużyny.

Pierwsze misje:

Śródmieście 31.05.15 r. zbiórka o 12:45 w Parku Agrykola

Wawer 6.06.15 r. – 10:45 w Cukiernii Mytlewski Trakt Lubelski 155 A

Wola 13.06.15 r. – zapraszamy o 10:45 do 19 Dzielnicy ul. Kolejowa 45 i 47

Bielany 20.06.15 r. – 11:45 w okolicy placu zabaw przy Stawach Brustmana

Wilanów 27.06.15 r. – 10:45 Plaża Wilanów

Po każdej grze miejskiej zapraszamy na piknik rodzinny z atrakcjami! W programie m.in. warsztaty kulinarne, Mobilna Wypożyczalnia Objazdowa z której każdy będzie mógł wypożyczyć gry planszowe, książki czy sprzęt sportowy oraz inne animacje dla rodzin.

A to jeszcze nie wszystko! Wiele misji przed nami!

Jakie macie Państwo plany na rozwój i działania do końca roku?

We wrześniu i październiku kolejne edycje dni rodzinnych i Narodowego Dnia Sportu, które opisałam powyżej. A w grudniu przygotowujemy Akademię Elfów Świętego Mikolaja. Będziemy pomagać Mikołajowi, uczyć się robić zabawki, a każdy pomocnik zostanie na koniec mianowany i uhonorowany przez Mikołaja we własnej osobie.

Dziękuję za rozmowę

Piotr Żołądkowski

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź